Sezon rekrutacji na staże i praktyki jest w pełni, a Ty nadal się zastanawiasz czy wysłać aplikacje? Trudno się dziwić. Ulegając stereotypowemu myśleniu, mało kto z własnej woli zaaplikowałby na staż. Ale czy tu naprawdę chodzi o parzenie kawy i kserowanie dokumentów? Nie. Wiele firm oferuje wartościowe praktyki, które mogą być dla Ciebie trampoliną do dalszej kariery zawodowej. Jeszcze się wahasz? Zobacz, dlaczego warto zaaplikować.

 

NIE BĘDZIESZ PARZYĆ KAWY

Oczywiście, że na wejściu nie dostaniesz do podjęcia kluczowych dla działalności całej firmy decyzji. To nie oznacza to jednak, że przez te dwa-trzy miesiące będziesz szczegółowo poznawać upodobania kadry menadżerskiej w obszarze gorących napojów. Praktyki to idealny moment na doświadczenie kultury organizacyjnej małej lub większej firmy. Podejdź do tego jak do testu. Czy tak wyobrażałeś sobie klimat panujący w biurze? Odpowiednio dobrany charakter firmy do Twojego temperamentu da Ci lepszą podstawę do rozwoju kariery. Jak go wybrać? Przede wszystkim nie aplikuj na wszystko, co popadnie. Dobrze wczytaj się w to, co na stażu oferuje Ci firma i jakie będą Twoje obowiązki. Jeżeli masz możliwość, zapytaj się kogoś kto tam pracuje lub odbył staż, jak to wygląda w praktyce. Dzięki temu podejmiesz odpowiednią decyzję, a czas na stażu nie będzie stracony.

 

Staż pokaże Ci, czy ten zawód jest dla Ciebie

ZOBACZYSZ, CZY TEN ZAWÓD JEST DLA CIEBIE

Praktyki to idealny moment, aby zweryfikować Twoją ścieżkę zawodową. Studia to dobra podstawa. Ale czy to wymarzone stanowisko faktycznie do Ciebie pasuje? O tym przekonasz się dopiero pracując. Wykorzystaj czas praktyk na sprawdzenie, czy praca, o której myślałeś idąc na studia, faktycznie jest dla Ciebie. Na niektórych stażach masz również możliwość pracy w kilku działach jeden po drugim. Dzięki temu poszerzysz swoje horyzonty. Być może po spróbowaniu okaże się, że zapałasz miłością do kierunku, o którym nigdy wcześniej nie myślałeś? To jak z kuchnią – nieoczywiste połączenia mogą być zaskakująco smaczne.

 

ZDOBĘDZIESZ PIERWSZE DOŚWIADCZENIA

Odbyte praktyki to świetna okazja do nauki. Nie liczy się tylko wpis do CV. Na praktykach będziesz mieć duże możliwości rozwoju. Dobry pracodawca rozumie, że po to tutaj przyszedłeś. Możesz w końcu zdobyć praktyczne umiejętności, które zaprocentują na późniejszych etapach ścieżki zawodowej. Po zakończonym stażu firmy często oferują dalszą współpracę. Pasuje Ci taki klimat? Skorzystaj z oferty i omiń żmudny proces rekrutacji!

 

ROZWINIESZ SWOJE KOMPETENCJE

Twarde umiejętności to nie wszystko. W dzisiejszych czasach ważne są również kompetencje miękkie. Staż da Ci możliwość ich rozwoju. Nauczysz się odnajdywać w zupełnie innym środowisku, zdobywać i rozwijać znajomości w pracy, zarządzać czasem i priorytetami. Umiejętność szybkiego odnajdywania się w kulturze danej organizacji ma duży wpływ na Twoją pracę. Tego nie nauczysz się na studiach, a dopiero w życiu zawodowym.

 

Staż to możliwość zdobycia nowych znajomości

ZDOBĘDZIESZ NOWE ZNAJOMOŚCI

Nowe miejsce jest okazją do zdobycia nowych kontaktów. Większe firmy oferują nawet po kilkadziesiąt miejsc na stażach i dbają o integracje między nimi. To niepowtarzalna okazja do poznania nowych osób z różnych uczelni i zakątków Polski. Takie znajomości mogą przetrwać wiele lat. Na co dzień będziesz również współpracować z etatowymi pracownikami firmy. W tym obszarze masz jeszcze większą szansę zdobyć wartościowe kontakty. Nie przegap takiej okazji!

 

NAUCZYSZ SIĘ SAMODZIELNOŚCI

Dla wielu młodych ludzi to pierwszy krok w dorosłość. Działasz w zupełnie nowym, nieznanym Ci otoczeniu i musisz się w nim odnaleźć. Staż da Ci możliwość sprawdzenia się w nowych, stresujących warunkach. Nawet nie wiesz, jak wiele będziesz mógł się o sobie dowiedzieć. Niektóre rzeczy mogą Cię zaskoczyć. Im szybciej zaczniesz zdobywać doświadczenie, tym łatwiej będziesz miał na rynku pracy w przyszłości.

 

MASZ SZANSĘ POŁĄCZYĆ STUDIA Z PRACĄ

To również okazja dla wszystkich studentów dziennych. Zajęcia w trakcie dnia praktycznie uniemożliwiają pracę na pełen etat, a kiedyś przecież trzeba zacząć zbierać doświadczenie. Idealnym rozwiązaniem są praktyki wakacyjne. Twoje obowiązki na uczelni znikają i możesz w stu procentach poświęcić się na zdobywaniu doświadczenia. Dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu po praktykach na pewno dostaniesz możliwość pracy na warunkach umożliwiających pogodzenie pracy ze studiami.

 


Staż jest dużą szansą dla każdego i nie powinieneś się wahać, czy z niej skorzystać. Nie ulegaj stereotypom i spróbuj. Może się okazać, że czas spędzony w firmie pozwoli Ci na wybór swojej ścieżki zawodowej lub rozwieje wątpliwości, które narodziły Ci się podczas studiów. To dla Ciebie wyjątkowa okazja do rozwoju i nauki. Wykorzystaj ją.

Szukasz pracy?